Fidan Elektronik

                                                                       Dil: Seçimi:     

                                    

Giriş Çıkış Access Sistemleri Soruları

Access Kontrol Sistemleri

 Access Kontrol Sistemleri Müşteri veya ziyaretçilerin giriş ve çıkış zamanlarını kontrol ve kayıt altına almak veya geçiş noktalarını belirlemek,bu noktalar içerisinde özel sınırlar, özel alanlar belirliyebileceğimiz giriş çıkış kontrol (Access) sistemleridir.Bu sitemler bilgisayarlı yazılım desteği ile Saatlik,günlük, haftalık,Aylık raporlar alınabilir.Program, personelin (PDKS ) hareketlerini, avans bilgilerini, mesai bilgilerini, izin bilgilerini ve avans bilgilerini takip edebileceği bir sistemdir. Kullanıcı bu personel bilgilerini tanımlayarak tüm işlemelerini tek form üzerinde gerçekleştirebilir.

 

Access Kontrol sistemleri personel, Müşteri ve üye takibi yapan aşağıdaki tüm birimlerde kullanılmaktadır. 

  1. Spor salonları
  2. Oteller
  3. Kurumlar
  4. İşyerleri
  5. Fabrikalar vb işletmelerde kullanılır.  

Kapalı alanlarda, İş merkezlerinde Access kontrol sistemleri kamera sistemi ile entegre edilerek görüntülü güvenlik takibi yapılabilmektedir.  

 KOLLU BARİYERLER 

Kollu Bariyerler ; 

Giriş çıkış kontrol noktalarında güvenli geçiş temel yapılarından biride Kollu bariyerlerdir.Bariyerlerin kullanım alanları  daha çok açık alanlarda, kapalı ve açık otoparkların giriş ve çıkışlarda kontrol güvenliği sağlamak için kullanılmaktadır. 

Sitelere, özel mülklere, Otoparklara, köprü ve Otoyol gişelerinde yetkisiz giriş ve çıkışların engellenmesi ve denetlenmesinde büyük rol oynamaktadır. Çalışma ve kontrol şekilleri ile, kartlı okumalıkollu bariyer sistemler, Uzaktan kumandalı bariyer sistemler, PTS Plaka tanımalı sistemler, OGSyani Otomatik Geçiş sistemleri şeklinde kontrol yapılarına sahiptirler. 

TURNİKE SİSTEMLERİ 

Turnikeler birmlerin ihtiyaçları doğrultusunda halka açık alanlarda metro, tramvay, Hava alanları, Stadyum, adliye sarayları, resmî daireler, hapishaneler, konsolosluklar, Siyasi parti merkezleri, Şirket genel müdürlüklerinde ve güvenliğin ön planda olduğu tüm mekanlarda bireylerin kontrollü bir şekilde içeri alınmasını sağlayan ve kurum veya işletmeye giriş ve çıkışların bir düzen dâhilinde kontrollü birşekilde yapılması için kullanılır. Bireylerin ihtiyacına tam olarak cevap verebilen ideal bir geçiş kontrol sistemidir. 

Turnikeler, Yapı olarak yarım boy turnike ve tam boy turnikeler olmak üzere ikiye ayrılırlar. İhtiyaç türlerine göre manyetik kartlı, jetonlu (biletli), şifreli, Biyometrik, parmak izi, retina, iris kontrollü tipleri bulunur. 

Home Müşteri Hizmetleri S.S.S. Giriş Çıkış Access Sistemleri Soruları

Telif Hakkı

Bu site bir FİDAN ELEKTRONİK GÜVENLİK SİSTEMLERİ VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SAN.DIŞ.TİC.LTD.ŞTİ. markasıdır.

Sitede bulunan resimler ve içerikler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

ILETİŞİM

  Eski Osmanlı Sokak,No: 29-2 MECİDİYEKÖY-İSTANBUL

  • Tel:(0212) 356 65 95 Pbx 
  • Fax: (0212)356 65 97