Fidan Elektronik

                                                                       Dil: Seçimi:     

                                    

Özel Projeler(Uyumluluk Modu

Gönderilme: Makaleler içinde

ÖZEL PROJELER :

Active Infrared (IR) Kameralar:

(Aktif Kızılötesi) kameralar herhangi bir ışık kaynağının olmadığı ortamlarda bir infrared aydınlatma sistemi aracılığıyla görüntü alabilirler.

Aydınlatmanın gerektiği mesafeye bağlı olarak kamera üzerindeki ledler yada harici infrared spotlarla kilometrelerce mesafe görüntülenebilir.

Yalnızca infrared kaynak kullanıldığı için görüntüde renk yoktur.

 

 

Lazer Kameralar :

Kamusal projelerde öne çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda son zamanlarda ülkemzide yaşanan Karakollara yapılan terör baskınları  gece görüşündeki önemi ortaya koymuş ve IR (Indrared aydınlatmanın yetersiz kaldığı mesafelerde lazer aydınlarmalı kameralara ihtiyaç kaçınılmaz olmuş ve zifiri karanlık ortamlarda 2-3 km ye kadar mükemmel çözümler ortya çıkarmaktadır.

Thermal Infrared Kameralar:

(Termal Kızılötesi) kameralar herhangi bir ışık kaynağına ihtiyaç duymaksızın, cisimlerin yaydığı ısıyı görüntü olarak alabilirler.

Herhangi bir harici aydınlatma olmadığı için uzun mesafelerde ve kötü hava şartlarında görüntü alınabilir.

Isı bazlı olduğu için görüntüler termogram şeklindedir ve bu sistemle kişiler tanımlanamaz yalnızca şekilleri görülür.

Lazer aydınlarmalı kameraların yetersiz kaldığı zifiri karanlık ortamlarda.özellikle ağaçlık ve sığ alanlarda, uzun menzilli mesafelerde canlı tesbiti için 12-14 km ye kadar mükemmel çözümler ortaya çıkarmaktadır.

 

PTZ (Yatay-Dikey ve zoom yeeneği bulunan bu uygulama kameralarında farklı yönlere harete etme ve yakınlaştırma gibi özelliklerinden faydalanılmaktadır.360 derece yatay ve dikey hareket özelliği bulunan bu PTZ kameralar iyi bir takip yazılım altyapısı ile desteklendiğinde takip gerektiren güvenlik sistemlerinin etkinliğini ciddi oranda yükseltir. Bu system sensörlerle desteklendiğnde mükemmel güvenlik çözümleri elde edilebilir.

 

 

Ayrıca:  Kamera güvenlik sistemleri dışında ki özel ihtiyaçlara gore özel ürünlerle özel projeler geliştirecek ARGE birimimiz mevcut olup bu tarz ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir.

Telif Hakkı

Bu site bir FİDAN ELEKTRONİK GÜVENLİK SİSTEMLERİ VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SAN.DIŞ.TİC.LTD.ŞTİ. markasıdır.

Sitede bulunan resimler ve içerikler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

ILETİŞİM

  Eski Osmanlı Sokak,No: 29-2 MECİDİYEKÖY-İSTANBUL

  • Tel:(0212) 356 65 95 Pbx 
  • Fax: (0212)356 65 97