Fidan Elektronik

                                                                       Dil: Seçimi:     

                                    

Makaleler

Yaşadığımız mekanlarda meydana gelebilecek bir yangın tehlikesi durumunda,daha önceden yerleştirilmiş yangın ve duman dedektörleri sayesinde ortamdaki ısı değişikliğini veya dumanı algılayıp sesli ve ihbarlı olarak haber veren can ve mal kaybını en aza indiren elektronik sistemlerdir.

Yangın sistemleri 2 bolüme ayrılır:

A. Konvansiyonel yangın algılama sistemler

   

 Olay mahallin deki yangını bölge olarak tanımlar.Direkt olarak belirli bir yangın dedektörünü göstermez.Alarm paneline hangi bölgeden yangın alarmı alındı ise o olgeye ait ışık yanar ve sesli alarm verir.

Devamını oku

Merkezi Uydu anten Sistemi;

Bir Sitenizin “MERKEZİ TV ANTEN SİSTEMİ” ile ilgili. Site Sakinlerinin TV yayınlarını seyretmesi için  bir Merkezi Tv Yayın sistemi kurulması gerekir. Bu sistem kurulmadığı taktirde blokların dış cephesi Çanak Antenlerin  oluşturduğu çirkin görünümlere sahne olmakta , blok cepheleri delik deşik olmaktadır. Bunun önüne geçmek için Mutlaka (Kablolu yayın’ın olmadığı yerlerde) “ Merkezi Uydu Anten Sistemi” Kurulmalıdır.

Devamını oku

Gönderilme: Makaleler içinde

Turnikeler birmlerin ihtiyaçları doğrultusunda halka açık alanlarda metro, tramvay, Hava alanları, Stadyum, adliye sarayları, resmî daireler, hapishaneler, konsolosluklar, Siyasi parti merkezleri, Şirket genel müdürlüklerinde ve güvenliğin ön planda olduğu tüm mekanlarda bireylerin kontrollü bir şekilde içeri alınmasını sağlayan ve kurum veya işletmeye giriş ve çıkışların bir düzen dâhilinde kontrollü bir şekilde yapılması için kullanılır. Bireylerin ihtiyacına tam olarak cevap verebilen ideal bir geçiş kontrol sistemidir.

Turnikeler, Yapı olarak yarım boy turnike ve tam boy turnikeler olmak üzere ikiye ayrılırlar. İhtiyaç türlerine göre manyetik kartlı, jetonlu (biletli), şifreli, Biyometrik, parmak izi, retina, iris kontrollü tipleri bulunur.

Devamını oku

Gönderilme: Makaleler içinde

        TRIMBOX% 100 yerli üretim olup bir voltaj stabilizatörüdür. TRIMBOX; elektrik kullanan herkesin yüksek voltaj arızalarının önüne geçmiş ve risk oluşumunu % 100 ortadan kaldırmıştır. Ev ve işyerleri için monofaze (220 V) ve sanayi tipi trifaze (380 V) olmak üzere iki modeli mevcuttur.

 

        Özelliği nedeni ile dalgalı akım olarak evlerimize gelen elektriğin, yapılan araştırmalarda, ani zıplamaların ve

 aşırılıkların yaşanması tüm kullanıcılara risk oluşturmaktadır. TRIMBOX yüksek voltajı kendi içerisinde yok ederek

buna bağlı olarak oluşabilecek cihazlardaki elektronik kartların bozulması/yanmasını, cihazların

Devamını oku

ÖZEL PROJELER :

Active Infrared (IR) Kameralar:

(Aktif Kızılötesi) kameralar herhangi bir ışık kaynağının olmadığı ortamlarda bir infrared aydınlatma sistemi aracılığıyla görüntü alabilirler.

Aydınlatmanın gerektiği mesafeye bağlı olarak kamera üzerindeki ledler yada harici infrared spotlarla kilometrelerce mesafe görüntülenebilir.

Yalnızca infrared kaynak kullanıldığı için görüntüde renk yoktur.

Devamını oku

Günümüz ihtiyaçları doğrultusunda araçları uzaktan gözetleme sistemleri geliştirilmiştir.  Mobil araçlarda Ses ve görüntü iletimi için GSM modemler veya uydu sistemi kullanılarak Mobil araç üzerindeki Mobil DVR veya IP kamera ile elde edilen verilerini, zaman ve mekân kısıtlaması olmaksızın menzil sorunu olmaksızın izlenebilmektedir.

 

Mobl DVR veya IP kamera ile entegreli

Devamını oku

Gönderilme: Makaleler içinde

Günümüz teknolojisinde gelinen noktada artık kameraların sadece kayıt edilmesi ve görüntülerin izlenmesi yeterli gelmemektedir. Hemen her gün gelişen teknoloji ile kameralardan gelen görüntülerin işlenip bir nevi yapay zekaya dönüştüren video yönetim yazılımları ve aynı şekilde paralel olarak gelişen analiz yazılımları ile en bildik büyük ölçekli projeler olan şehir gözetleme  sistemlerindeki çok sayıdaki kameraları daha verimli kullanmak ve güvenli kayıt depolamaları yapmak sistem bileşenlerinin zirvesini oluşturmaktadır.

Sehir gözetleme sistemlerinin yanı sıra Askeri güvenlik uygulamalarında,Hava Alanlarında , Kamu kuruluşlarında

Devamını oku

SISTEMLE ILGILI NOTLAR

1)Her modül arasindaki kapasite nedir?(metraji nedir örnek 1 modül 400 metre)

Her prosesör modülü sol ve sag taraf 200 er metre olmak üzere toplamda 400 metre 

2) Her modülde kaç zone (bölge) var?

Bir sistemde (max. 3200 metre) farkli uzunlukta 50 zone (bölge) yazilim kullanilarak tanimlanabilir. 

3) 6200 metrelik tel çitte tek bir bilgisayar mi kullanilacak yoksa sistemin panelimi var?

Devamını oku

 

  • -Tek daireden 160 daireye kadar modüler kapasite, çoklu bloklardan oluşmuş sitelere ideal uygulama
  • -Bütün dairelere görüntülü,görüntüsüz telefon bağlayabilme
  • -Apartman Bloklarına tek bir santral ve çoklu kapı diafonu ile elektronik çözüm
  • -Dairelerin bir çift kabloyla (görüntü varsa ilave bir koaksiyel kabloyla) santrala bağlantı
  • -Elektrik kesintilerinde aküyle çalışabilme
Devamını oku

Hırsız Algılama Sistemleri ,Yaşadığımız mekanlarda ,bizim için risk oluşturan tüm faktörleri ortadan kaldırmanın en etkili, kesin ve ekonomik çözüm yolu Hırsız algılama ve ihbar sistemleri kurdurmaktır.

Yaşadığımız dairede bağımsız olarak alarm sistemi kullanılabilir. Bu sistemler daire sahibinin talebi doğrultusunda şekillendirilir. Bu sistem ile hırsız, yangın , su baskını , gaz kaçağı gibi durumlar için çözümler üretilir.

Devamını oku

Telif Hakkı

Bu site bir FİDAN ELEKTRONİK GÜVENLİK SİSTEMLERİ VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SAN.DIŞ.TİC.LTD.ŞTİ. markasıdır.

Sitede bulunan resimler ve içerikler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

ILETİŞİM

  Eski Osmanlı Sokak,No: 29-2 MECİDİYEKÖY-İSTANBUL

  • Tel:(0212) 356 65 95 Pbx 
  • Fax: (0212)356 65 97