Fidan Elektronik

                                                                       Dil: Seçimi:     

                                    

CCTV Kamera Sistemleri

      

CCTV KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ

Analog Kamera Sistemleri;

Bir yada daha fazla kamera kullanılarak merkezde toplanarak görüntülerin Bilgisayar DVR kartı üzerine veya Standalone DVR kayıt cihazlarına kaydedildiği sistemlerdir. Bu sistemler günümüzde hala kullanılmakta olup son yıllarda mevcut altyapı kullanılarak yeni teknolojiler geliştirilmektedir. IP kamera sistemlerinde olduğu gibi merkezdeki görüntülerin internete açıldığında dünyanın her yerinden de izlenebildiği sistemdir. Güvenlik amacıyla kullanılır ve görüntü kapalı bir devre içinde kablolu veya kablosuz olarak nakledilir.Kamera özelliklerine göre uzak mesafelerin izlenmesi ve minimum ışık kaynağı veya infrared ışık kaynakları ile görüntü alınabilmesi mümkündür. 

Analog HD ve FULL HD Kamera Sistemi: (Yeni teknoloji)

Analog Güvenlik Sistemleri sektörü 2014 yılı sonu itibarı ile yeni bir teknoloji geliştirmiştir. Adeta IP teknolojisi karşısında atağa geçmiş, Sadece IP sistemlerde elde edilen yüksek çözünürlükte görüntü çözümleri üretmiş, HD CVI, HD SDI vb. teknolojilerini hayata geçirmiş, mevcut analog altyapı projelerindeki kablo altyapısına uygun teknoloji üretmiştir. Üstelik IP teknolojilerinde ki kısa mesafe sorununu ortadan kaldırmıştır. Güvenlik sektöründeki gelinen son HD Teknolojisini sizle paylaşmak istedik. Mevcut analog (Coax)kablo altyapınıza dokunmadan,500-700 metrelere kadar mesafe sorunu yaşamadan, 2 yıl ürün garantisi ile, Üstelik HD ve FULL HD kalitesi ile mevcut analog sistemini HD kalitesine transfer edebilirsiniz. Firmamızdan Yüksek voltaj koruma devresi ile beraberinde projenize uygun teklifinizi sunabiliriz. Bizi aramanız bu teknoloji harikası sistemle tanışmanıza vesile olacaktır. 

Avantajları: 

 • HD-Video kalitesinde (1920*1080p) ve (1280*720p) kayıt çözünürlüklerde ve izleme yapılabilir. 
 • Gecikmeksizin (non-latency) bir yerden diğer noktaya iletim sağlamaktadır. 
 • Tek bir koaksiyel kablo üzerinden video, ses ve speed dome kontrolü yapılabilir. 
 • Montaj alt yapısını en asgari düzeye indirerek hem maliyetten hem de zamandan tasarruf sağlamaktadır. 
 • Analog sistem fiyatlarına kıyaslama yapıldığında ise HDCVI teknolojisi sayesinde iyi fiyat ve iyi performansla güvenlik sistemlerindeki bildik analog çözümlerden 1,3 ve 2 Megapixel çözümlere geçiş sırasındaki müşteri memnuniyeti ile en başarılı yerini alacaktır. 

Active Infrared kameralar

(Aktif Kızılötesi) kameralar herhangi bir ışık kaynağının olmadığı ortamlarda bir infrared aydınlatma sistemi aracılığıyla görüntü alabilirler. Aydınlatmanın gerektiği mesafeye bağlı olarak kamera üzerindeki infrared ledler yada harici infrared spotlarla yüzlerce mesafe görüntülenebilir.Yalnızca infrared kaynak kullanıldığı için görüntüde renk yoktur.

Thermal Infrared kameralar

(Termal Kızılötesi) kameralar herhangi bir ışık kaynağına ihtiyaç duymaksızın, cisimlerin yaydığı ısıyı görüntü olarak alabilirler. Herhangi bir harici aydınlatma olmadığı için uzun mesafelerde ve kötü hava şartlarında görüntü alınabilir. Isı bazlı olduğu için görüntüler silüet - termogram şeklindedir ve bu sistemle kişiler tanımlanamaz yalnızca şekilleri görülür.

 

IP Kameralar

IP Kamera görüntülerinin normal network hatları üzerinden taşındığı kamera sistemidir.Her kameraya ayrı bir kablo çekme problemi ve alışageldiğimiz CCTV ve DVR sistemlerdeki 4,9,16 adet gibi kurulum sınırlamaları yoktur. Normal network kablosu kullanıldığı için aynı hat üzerinden ses ve tetikleme sinyallerinin taşınması mümkündür. İstenildiğinde sistem wireless (kablosuz) olarak kurulabilir.

DIGITAL KAYIT VE GÖRÜNTÜ TRANSFER SİSTEMİ

“ DIGITAL KAYIT VE GÖRÜNTÜ TRANSFER SİSTEMİ " ismini verdiğimiz ürünler son teknoloji ürünleri olup PC Tabanlı ve STANDALONE DVR (Embeded ) Olmak üzere iki ayrı sistemidir. Siyah Beyaz ve Renkli Kameraların bağlantısını eski sistemlerde oduğu gibi araya swicther ,quad veya Multiplexerkoymaya gerek olmadan kameraları direkt olarak DVR cihazına bağlanması ile gerçekleştirdiğimiz bir sistemdir

Her iki sistemde de kameraları izleme (Lokal ortamda) yaparken aynı anda kendi içerisindeki HDD ünitesi kapasitesine bağlı olarak aylarca (Aydınlatma, çözünürlülük ve yoğunluğa göre) arşivli olarak kayıt yapan, ve evinizi ve işyerinizi dünyanın her yerinden canlı uzaktan izleme(İnternet,Telefon Hattı,Network) olanağı sunan bir DVR sistemidir.

Sistem uzak noktadan (Dünyanın herhangi bir yerinden) izlenmesi durumunda, görüntülerin kalitesi ve hızı telekom altyapısına ve internet yoğunluguna bağlı olarak değişir.Bu sebeple kameraların kurulu olduğu merkezlerde ve sistemin izleneceği noktada mutlaka ADSL hattı (En az 1024 K) veya Özel Devre(PTT) Hattı olması gerekir.

DIGITAL DVR KAYIT VE GÖRÜNTÜ TRANSFER  SİSTEMİ 

DIGITAL KAYIT VE GÖRÜNTÜ TRANSFER  SİSTEMİ ismini verdiğimiz ürünler son teknoloji ürünleri olup  PC Tabanlı Kamera Güvenlik Sistemi ve  STANDALONE DVR (Embeded) Olmak üzere iki ayrı sistemidir. Siyah Beyaz ve  Renkli Kameraların bağlantısını eski sistemlerde oduğu gibi araya Swicther ,Quad veya Multiplexer koymaya gerek olmadan kameraları direkt olarak DVR cihazına bağlanması ile gerçekleştirdiğimiz bir sistemdir. Her iki sistemde de  Güvenlik kameralarını izleme (Lokal ortamda) yaparken aynı anda kendi içerisindeki  HDD ünitesi kapasitesine bağlı olarak aylarca (Aydınlatma, çözünürlülük ve yoğunluğa göre) arşivli olarak kayıt yapan, ve evinizi ve işyerinizi  dünyanın her yerinden canlı uzaktan izleme(İnternet,Telefon Hattı,Network) olanağı sunan bir DVR ( Digital Video Recorder )sistemidir. 

          Sistem uzak noktadan (Dünyanın herhangi bir yerinden) izlenmesi durumunda, görüntülerin kalitesi ve hızı telekom altyapısına ve internet yoğunluguna bağlı olarak değişir.Bu sebeple kameraların kurulu olduğu merkezlerde ve sistemin izleneceği noktada mutlaka ADSL hattı (En az 1024 K) veya Özel Devre(PTT )Hattı olması gerekir

KAYIT DEPOLAMA VE YÖNETİM : 

Günümüz teknolojisinde gelinen noktada artık kameraların sadece kayıt edilmesi ve görüntülerin izlenmesi yeterli gelmemektedir. Hemen her gün gelişen teknoloji ile kameralardan gelen görüntülerin işlenip bir nevi yapay zekaya dönüştüren video yönetim yazılımları ve aynı şekilde paralel olarak gelişen analiz yazılımları ile en bildik büyük ölçekli projeler olan şehir gözetleme  sistemlerindeki çok sayıdaki kameraları daha verimli kullanmak ve güvenli kayıt depolamaları yapmak sistem bileşenlerinin zirvesini oluşturmaktadır. 

Sehir gözetleme sistemlerinin yanı sıra Askeri güvenlik uygulamalarında,Hava Alanlarında , Kamu kuruluşlarında,Hastanelerde, Okullarda, İş merkezlerinde, AVM lerde aklınıza gelebilecek her noktada kullanılmaktadır.Kayıt yönetim yazılımlarında  gelişmiş harita desteği, hızlı kolay kayıt arama, Digital Zoom, GSM ve PAD cihazları ile uzaktan canlı izleme, PTZ kontrolu yapabilme özellikleri ile de desteklenmekte ve Access sistemleri ile entegre edilmek sureti ile mekanlardaki hareketler takip edilebilmektedir.

MOBİL ARAÇ KAMERA SİSTEMLERİ :

Günümüz ihtiyaçları doğrultusunda araçları uzaktan gözetleme sistemleri geliştirilmiştir.  Mobil araçlarda Ses ve görüntü iletimi için GSM modemler veya uydu sistemi kullanılarak Mobil araç üzerindeki Mobil DVR veya IP kamera ile elde edilen verilerini, zaman ve mekân kısıtlaması olmaksızın menzil sorunu olmaksızın izlenebilmektedir. 

Mobl DVR veya IP kamera ile entegreli 3G modem ile sayesinde cihaza uzak bağlantı yapılarak canlı görüntüler ve senkronize araç konumunu Google Map üzerinde izlenebilmektedir. Bu konuda son zamanlarda araç takip sistemleri firmalarına verilen maliyetlerden büyük ölçüde tasarruf edilmektedir. Aynı zamanda Aracın önü,içi ve arkasındaki kameraların görüntülerin yanısıra araç hızını,harita üzerindeki güzergahını takip etme kabiliyeti vermektedir.

 

  Özel Proje Çözümlerimiz     

  

MxActivitySensor

Kamera İçinde Görüntü Analizi

hareket - nesne değil

hareketin yönü (kuzey/güney, doğu/batı)

ışık koşulları (örn. bulut gölgeleri)

sallanan direkler,

rüzgarda hareket eden sallanan ağaçlar,

kar yağışı, bulutlu hava şartları ne olursa olsun,

ister küçük ister büyük nesneler olsun, sadece önemli bir olay oluşursa alarm olarak tetikler.

Otomatik yapılandırma sayesinde hareketin nesnelerin yönünün seçilmesi anlamına gelir.

Hatalı alarmlardan kurtulmak için yeni ve benzersiz teknoloji.!

Konfigürasyona gerek olmadan (istenirse alan tanımlama) Yıllar geçse de kameranız yıllansa da ücretsiz yazılım güncellemesi desteği garantisi ile, MxActivitySensor

MxActivitySensor ilgili ilginç detaylı bilgiler özet "kompakt rehber" de bulunabilir 

                                                          

 180 Derece Panaromik Kamera

Alışa geldik Kamera  sistemlerinde yüksek çözünürlük, daha fazla detay anlamına gelmektedir. Geleneksel analog kamera sistemi teknolojisi kullanılarak, canlı görüntü 0,4 megapiksel’den, kayıt görüntüsü ise 0,1 megapiksel’den daha yüksek değildir. Halbuki, MOBOTIX kameralar 3,1 Megapiksel çözünürlüğe sahip olup 30 kata yakın daha fazla detay kaydetmektedir. Sonuç olarak MOBOTIX kameralar 360° panoramik geniş görüntü alanları sunmakta dolayısı ile beraberinde kamera adetleri ve buna bağlı olarak sistem bazında toplam maliyetler düşer.  

 

 180 Derece Panaromik Kamera

  Örnek: Bir benzin istasyonunda  yan yana 4 aracın girebildiği pompa istasyonu, 4 standart kamera kullanmak gerekirken, tek bir MOBOTIX kamera ile 30 kat daha fazla detala yüksek çözünürlük olarak kaydedilebilmektedir. 

  180 Derece Panaromik Kamera

 

Veya yukarıdaki gibi bir metro istasyonunu alanını, bildik düşük çözünürlülüklü analog kameralarla en az 3 kameraya ihtiyaç duyulurken, tek bir MOBOTIX kamera ile 180 ° lik Panoramik açı ile ve 30 kata yakın daha fazla detay ile ölü nokta kalmaksızın izleme ve kaydetme imkanı  sunmaktadır.

 

Thermal Infrared kameralar   

(Termal Kızılötesi) kameralar herhangi bir ışık kaynağına ihtiyaç duymaksızın, cisimlerin yaydığı ısıyı görüntü olarak alabilirler. Herhangi bir harici aydınlatma olmadığı için uzun mesafelerde ve kötü hava şartlarında görüntü alınabilir. Isı bazlı olduğu için görüntüler silüet - termogram şeklindedir ve bu sistemle kişiler tanımlanamaz yalnızca şekilleri görülür.

 

                                                                                 İnşaat Şantiye Kamerası - Canlı görüntü için resme tıklayınız

İnşaat süresince denetim ve izleme amaçlı kullanılır. Yüksek çözünürlüklü Mobotix kamera seçeneklerimiz ile sistem üzerinden şantiyeyi 7/24  an ve an izleme olanağı sunarken ve diğer taraftan kayıt altına alarak saatlik, günlük, aylık arşivleme yapar. Dünyanın her yerinden izlenebilir. GSM desteği mevcuttur.

 

    

360 Derece Panaromik Kamera

(Tek 360 derece kameradan tam panoramik görüntüden 4 ayrı açıdan görüntü)

Banka, Kuyumcu, Döviz büroları, Marketlerde para girişi ve çıkışı olan her yerde iki ve üzeri kamera kullanılacak bölümlerde bu özel FULL HD kameralarımızdan bir adet kullanarak en mükemmel çözümleri sunuyoruz. Zarif, bütünleşik ve çevresel koşullara dayanıklı IP dome kamera. 360 derecelik çepeçevre görüntü, panorama fonksiyonu ve dörtlü görüntü modu sayesinde Q25 her senaryoda kullanılabilir.  

 • Tam panoramik görüntü, giriş kontrolü için ideal  
 • Dörtlü görüntü modu aynı anda dört farklı açıdan görüntüleri gösterir 
 • Dijital sürekli yakınlaştırma,pan ve tilt  
 • Dayanıklı ve bakımsız ,hareketli mekanik parça olmadan   
 • Kamera içine tüm odanın kaydı (4 GB MikroSD kart dahil)  
 • Alarm fonksiyonları, hoparlör ve mikrofon dahil

 

www.guvenlikavm.com

www.fidanelektronik.com 

www.fidanelektronik.com.tr

 

 

Home Faliyetlerimiz Güvenlik Sistemleri

Telif Hakkı

Bu site bir FİDAN ELEKTRONİK GÜVENLİK SİSTEMLERİ VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SAN.DIŞ.TİC.LTD.ŞTİ. markasıdır.

Sitede bulunan resimler ve içerikler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

ILETİŞİM

  Eski Osmanlı Sokak,No: 29-2 MECİDİYEKÖY-İSTANBUL

 • Tel:(0212) 356 65 95 Pbx 
 • Fax: (0212)356 65 97